Debat op 30 juni met Bart Brouwers, Jan Dijkgraaf, Rob de Spa en Peter de Vries.
De uitdrukking ‘Zo ouderwets als een journalist’ bestaat niet, maar wordt dat niet hoog tijd? In een debat over conservatisme op journalistieke redacties en opleidingen proberen we een antwoord te krijgen.
Mediaorganisaties staan niet bekend om hun grote vermogen te veranderen en te innoveren. Is het dan toeval dat kranten worstelen met de digitale nieuwsrealiteit terwijl ook anno 2010 jonge journalisten het vak worden ingeloodst met een lesboek dat doodleuk vermeldt dat ‘veel weblogs persoonlijke ontboezemingen en commentaar [zijn], te vergelijken met schreeuwen tegen de televisie als je iets ziet wat je niet aanstaat’?
Voor inzichten zorgen onder meer Bart Brouwers (hoofdredacteur online lokale media TMG), Jan Dijkgraaf (hoofdredacteur Powned), Rob de Spa (directeur Redactionele Ontwikkeling Wegener Media) en Peter de Vries (directeur School voor Journalistiek Utrecht). Bert Brussen, internetfenomeen en sigaaraficionado, spreekt een column uit. Dr. Alexander Pleijter (RuG) verzorgt een korte inleiding. Het debat wordt geleid door Arjan Dasselaar.
Aan het eind van het debat wordt het eerste exemplaar van het Handboek Crossmediale Journalistiek en Redactie van Arjan Dasselaar en dr. Alexander Pleijter aangeboden aan Peter de Vries.
Waar: café restaurant Dauphine, Prins Bernhardplein 175, Amsterdam. Wanneer: woensdag 30 juni. Ontvangst: vanaf 19.30 in het auditorium van Dauphine. Start debat om 20.00 precies. Entree: gratis. Wel graag even aanmelden bij bob@vanduurenmedia.nl. Plaatsen: beperkt. Parkeren: onder Dauphine. Tevens uitstekend bereikbaar per OV (Amsterdam Amstel).