Interviews autoriseren of niet?

Obama omringd door verslaggeversInteressante discussie op het LinkedIn-forum ‘Dutch journalists, editors and copywriters’ over het autoriseren van interviews. “Ik hoor steeds vaker van de pr-medewerkers van de mensen die ik interview (of laat interviewen) dat ze inzage vooraf willen”, schrijft Volkert Deen, adjunct-hoofdredacteur van Computerworld.nl. “Ik vind dat, in het kader van de onafhankelijke nieuwsgaring, bepaald niet vanzelfsprekend, en ben verbaasd dat ik steeds vaker hoor dat ‘mijn collega’s dat nooit een probleem vinden’.” Volgens Deen zou het uitgangspunt moeten zijn dat inzage vooraf niet mogelijk is. Slechts bij hoge uitzondering kan er van die regel worden afgeweken. Lang niet iedereen is het daarmee eens. “Ik denk dat journalisten meer open moeten staat voor mogelijk eigen feilen”, schrijft Jan-Maurits Schouten, hoofdredacteur bij Reed Business. “Ik sta ook wel eens aan de andere kant: dat ik dus gequote of aangehaald wordt, of dat er geschreven wordt over iets waar ik bij betrokken ben, en dan klopt het ongeautoriseerde stuk(je) bedroevend vaak niet.”

Eén reactie

  1. Autoriseren? Nee, natuurlijk niet. Als iemand toezegt ‘n interview te doen, geeft iemand ook toestemming tot publicatie. Maar hoezo autorisatie? Ik lees in dit artikel dat men inzage vooraf wil. Inzage mag altijd. Graag zelfs. Er is niets op tegen wanneer een interviewee het stuk voor publicatie op feitelijke onjuistheden controleert. Mee- of herschrijven aan/van ‘n artikel is ‘n ander verhaal. Dat kan nooit de bedoeling zijn en zou een zichzelf serieus nemend journalist nooit moeten toestaan.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

*

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>